AKCJE EDUKACYJNE

Jest to miejsce na Państwa notatki/ sprawozdania/ artykuły z wizyty na WNGiG. Zachęcamy do dzielenia się ze społecznością akademicką swoimi uwagami i zdjęciami.

Seminarium dla uczestników zawodów finałowych 50. Olimpiady Geograficznej

XXI Festiwal Dni Turystyki

11.X.2023 – gościliśmy grupę młodzieży z Poznańskiego 19 Technikum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Jubileuszowe XX Dni Turystyki

XVI konferencja naukowa ” Szanse i wyzwania współczesnej geografii w zakresie edukacji klimatycznej – adaptacja do zmiany klimatu”

Projekt pt. „Czy Eskimosi lubią lody?”

Warsztaty edukacyjne dla najmłodszych na rzecz International School of Poznan

– Dnia 25 marca Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych odwiedzili nas uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cerekwicy. Kadra przygotowała dla nich szereg atrakcji. Uczniowie usłyszeli o Projekcie GEOpraktyki i ich wyprawie do Tanzanii, odwiedzili Muzeum Ziemi, mieli możliwość przenieść się w czasoprzestrzenie za pośrednictwem VR oraz poznali najważniejsze minerały.

Geologiczne Puzzle, czyli poukładajmy wiedzę o Ziemi

Bitwa kolorów na WNGiG

Geopraktyki w Tanzanii – “learning by doing”

Animacja czasu wolnego – origami

Nauka przez zabawę – prace uczniów

Jesteśmy i działamy – zajęcia online dla szkół

Debata nauczycielska na UAM

– Dnia 13 września 2019r., gościliśmy w Murach Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych Szkołę podstawową im A. Fiedlera w Zbąszyniu. Otrzymaliśmy bardzo miłą informację zwrotną od opiekunów klas, że wszystkie warsztaty bardzo się podobały, a dowodem na to są własnoręcznie przygotowane podziękowania Dzieci z klas III. Serdeczne podziękowania dla wszystkich prowadzących zajęcia!

Festyn Naukowy w Środzie Wielkopolskiej 2019

Dzień polarny – tam, gdzie słońce nie zachodzi 2019