Seminarium dla uczestników zawodów finałowych 50. Olimpiady Geograficznej

W roku szkolnym 2023/24 Komitet Okręgowy Olimpiady Geograficznej w Poznaniu zainaugurował cykl spotkań poświęconych wybranym zagadnieniom przyrodniczym i społeczno-ekonomicznym. W seminarium, które odbywa się on-line na platformie Teams, biorą udział uczniowie 7 szkół ponadgimnazjalnych z województwa wielkopolskiego, zakwalifikowani do ostatniego etapu Olimpiady Geograficznej.

W ramach przygotowań do wyzwania, jakim jest udział w finale największego ogólnopolskiego konkursu geograficznego, uczniowie regularnie spotykają się z naukowczyniami i naukowcami Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM oraz Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej. Problematyka seminarium obejmuje szereg tematów związanych ze środowiskiem geograficznym. Przez Prowadzących poruszane są m.in. kwestie postępujących zmian klimatycznych, kryzysu wody na świecie, czy współczesnych trendów społeczno-gospodarczych.

Mamy nadzieję, że cykl wykładów nie tylko pomoże naszym Olimpijczykom w przygotowaniach do jubileuszowych zmagań podczas finału w Łodzi, ale także pozwoli odkryć wiele ciekawych wątków wartych zgłębienia w przyszłości.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego profilu na Facebooku, gdzie na bieżąco publikowane są informacje o Olimpiadzie Geograficznej w okręgu poznańskim. https://www.facebook.com/profile.php?id=100090215568816