KALENDARZ WYDARZEŃ 2021

 

Jesteś przyszłą maturzystką/przyszłym maturzystą? Przed Tobą wybór uczelni, a najpierw wybór przedmiotów maturalnych? Poszukujesz informacji o UAM? A może chcesz się tylko upewnić, że UAM to dobry wybór? Chcemy Ci to ułatwić!

3 grudnia o godz. 13.00 zapraszamy na Dzień Otwarty na UAM online! Wszystkim zainteresowanym kandydatkom i kandydatom przekażemy informacje na temat uczelni, rekrutacji na UAM czy proponowanych przez wydziały kierunków!

Osoby, które już teraz chciałyby dowiedzieć się więcej o ofercie UAM mogą śledzić dedykowany im Blog Kandydata (http://blogkandydata.amu.edu.pl/) zaglądać na stronę uczelni (www.amu.edu.pl) lub polubić nasze kanały w mediach społecznościowych!

Co będzie na Was czekać 3 grudnia? Przedstawimy najważniejsze informacje, dotyczące:

👉 procesu rekrutacji

👉 uczelni

👉 warunków studiowania

👉 pomocy materialnej

👉 samorządu studenckiego i organizacji studenckich

👉 wymian zagranicznych

Od godz. 14.15 zapraszamy na spotkania wydziałowe i kierunkowe, które pozwolą Wam dowiedzieć się więcej
o Waszym wymarzonym kierunku studiów! Do zobaczenia

https://dzienkandydata.amu.edu.pl/info?fbclid=IwAR0hHqFKGFq_x8I_1STwbfH5oY41-S5BbTJU5esW-4ILVySDsIfrqts29Qk


GIS Day Poznań – 17-18 listopada 2021

Jak co roku, od 2002 r., a więc już po raz dwudziesty Sekcja Geoinformacji Studenckiego Koła Naukowego Geografów im. Stanisława Pawłowskiego organizuje obchody GIS Day 2021. To coroczne międzynarodowe święto użytkowników systemów informacji geograficznej (GIS).

Obchody te będą wyjątkowe z dwóch powodów:

  1. Po raz pierwszy GIS Day jest organizowany we współpracy kilku poznańskich uczelni: Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Przyrodniczego, a także Urząd Statystyczny w Poznaniu, Wielkopolski Park Narodowy oraz lokalne firmy związane z GIS-em.
  1. Tegoroczne wydarzenie GIS Day 2021 odbędzie się w wersji zdalnej – prelekcje zaproszonych gości oraz warsztaty będą transmitowane na żywo na platformie MS Teams oraz YouTube w dniach 17-18 listopada 2021 r.

Bieżące informacje o GIS Day Poznań 2021 można obserwować na stronie http://gisday.amu.edu.pl/, na Facebooku: https://www.facebook.com/GISdayPoznan/ oraz https://www.facebook.com/events/1577822419253272/.


Wraz z początkiem roku akademickiego Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Geograficznego wznawia cykl prelekcji z zakresu nauk geograficznych. Spotkania będą się odbywać w wybrane czwartki o godzinie 18.00. Ze względu na obowiązujące na Uniwersytecie ograniczenia sanitarnie limit uczestników spotkań, prelekcjebędą się odbywać w formie on-line z wykorzystaniem platformy MS Teams.

Zapraszamy na festiwal Noc Naukowców, który odbędzie się w piątek 24 września 2021 r. w budynku wydziałów geograficznych Collegium Geographicum przy ul. B. Krygowskiego 10.

Opisy wydarzeń oraz informacja o rejestracji znajdują się W programie. Udostępniamy Państwu link oraz QR kod do formularza rejestracyjnego na wydarzenia, które wymagają wcześniejszego zarezerwowania miejsc, aczkolwiek większość wydarzeń jest otwarta i nie wymaga rejestracji.

Zachęcamy do udziału. Jak zawsze czeka na Państwa mnóstwo ciekawych wykładów, pokazów, warsztatów i gier.

Do zobaczenia!


GeoNight

W 2017 roku Francuski Narodowy Komitet Geograficzny (CNFG) zainicjował pierwszą „Nuit de la Géographie (GeoNight)”

GeoNight w 2021 roku jest już piątą edycją i odbędzie się w piątek, 9 kwietnia 2021 roku. Podobnie jak w poprzednich latach, mamy nadzieję, że organizowane wydarzenia odniosą sukces na całym świecie.

Główne cele GeoNight są stosunkowo proste: jednej nocy (lub wieczoru) w roku, na całym świecie organizowane są jednocześnie wydarzenia. Wydarzenia te powinny mieć na celu zwrócenie uwagi na geografię i geografów, dać szerszej publiczności szansę na zapoznanie się z koncepcjami i badaniami geograficznymi oraz uczynić badania geograficzne bardziej dostępnymi.

Do tegorocznej edycji zgłoszono ponad 100 wydarzeń, większość z nich ze względu na pandemię covid – 19 odbywa się online.

 Wszystkie wydarzenia dostępne są na stronach internetowych:


Szanowni Państwo,
mamy zaszczyt serdecznie zaprosić Państwa wraz ze swoimi uczniami na ​Festiwal XVIII Dni Turystyki​, które odbędą się w dniach​ 22-24 marca 2021 r​. w formule online na platformie ​MS Teams.
Dzień​ 22 marca​ (poniedziałek) dedykowany jest w szczególności dla uczniów szkół, w ten dzień blok z prelekcjami i atrakcjami odbywać się będzie w godzinach 9:00-15:30. Zapraszamy Państwa na ciekawe prelekcje oraz warsztaty. Ponadto podczas festiwalu będą mogli wziąć Państwo udział w dodatkowych
warsztatach, spacerze przez najważniejsze dzieła Muzeum Narodowego w Poznaniu, zwiedzanie miast, escape room oraz konkursy z nagrodami. Informacje o szczegółowym programie i liście prelegentów prześlemy wkrótce. W celu zgłoszenia grupy oraz zapisów na wirtualny escape room prosimy o wypełnienie formularza:

 

Udział w festiwalu jest bezpłatny. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej ​www.dniturystyki.pl oraz na Facebooka i Instagrama, gdzie mogą Państwo dowiedzieć się o nas więcej: www.facebook.com/dni.turystyki/​, ​www.instagram.com/dni_turystyki/​.


TYDZIEŃ GEOMORFLOGII 1-7 marca 2021⛰

Serdecznie zapraszamy Państwai Uczniów do udziału w sesji online w ramach Poznańskiego Tygodnia Geomorfologii 2021
Sesja online odbędzie 2 marca o godz. 10.00 na platformie MS Teams.
Aby uczestniczyć w spotkaniu, kliknij link: