KALENDARZ WYDARZEŃ 2019


Drodzy Uczestnicy Nocy Naukowców,

Miło nam poinformować, że kolejna edycja naszej wyjątkowej imprezy naukowej odbędzie się 27 września. Program Nocy Naukowców został opublikowany!

Zapraszamy do zakładki PROGRAM (http://www.poznan.nocnaukowcow.pl/program/), gdzie już możecie przeglądać i planować Wasz udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Pamiętajcie, że na bardzo wiele wydarzeń nie musicie się rejestrować – wystarczy, że przyjdziecie i będziecie się dobrze bawić razem z nami! Szukajcie wydarzeń, które w kolumnie rejestracja są oznaczone jako NIE. Jest ich naprawdę wiele!

Jeśli chodzi o wydarzenia wymagające zdobycia biletów, to od 9 września od godz. 12:00 jest możliwość zakładania konta (lub skorzystać z kont założonych w zeszłym roku). Następna ważna data to 17 września, godz. 12:00 to wtedy uruchomimy kolejkę pod adresem rejestracja.poznan.nocnaukowcow.pl

Obowiązuje zasada ‚kto pierwszy ten lepszy’!

Jeżeli nie uda Wam się otrzymać wszystkich biletów, będziecie mieć kolejną szansę, w drugiej turze! Od 19 września od godz. 12:00 do 21 września do godz. 21:00 będziecie mogli ponownie wybrać inne wydarzenia na swoich kontach, spośród pozostałych po pierwszej turze, a dnia 24 września o godz.

 Więcej informacji pod adresem www.poznan.nocnaukowcow.pl


Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie!

Rozpoczął się nowy rok szkolny 2019/2020. Nowy rok szkolny przynosi wiele zmian, pytań, niepewności. Jednocześnie z tego miejsca chciałabym zapewnić Dyrektorów i Nauczycieli że dołożymy wszelkich starań żeby stworzyć wspólnie nową jakość edukacyjną korzystając z wcześniejszych doświadczeń.

Stefan Żeromski, wybitny polski literat, napisał, że „Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony”, dlatego nigdy nie przestawajmy być spragnieni wiedzy, poznawania otaczających Nas zjawisk.

Nauczycielom życzę, by był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia, a postępy i osiągnięcia uczniów dawały Państwu dużo zadowolenia i satysfakcji. Niech nie zabraknie Państwu dobrego humoru, kreatywności i chęci rozwijania własnych umiejętności.

Drodzy Uczniowie, każdy dzień nauki to odkrywanie pasji, ciekawości świata, która w Was drzemie. Bo właśnie to jest najważniejsze – abyście wszyscy odnaleźli swoją wymarzoną drogę i nią podążali.


Już dziś mamy zaszczyt zaprosić Państwa wraz ze swoimi uczniami na XVII Dni Turystyki, które odbędą się w dniach 25-26 marca 2019r. na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Dzień 25 marca jest w szczególności dla uczniów szkół. Zapraszamy Państwa na ciekawe prelekcje. W tym dniu mogą Państwo wziąć udział w dodatkowych atrakcjach  tj. zwiedzenia Muzeum Ziemi, escape room, oprowadzanie po wydziale z wykorzystaniem audio guide, pokaz dronów oraz inne.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z szerszą ofertą na stronie internetowej www.dniturystyki.pl. Zawiadomienie XVII Dni Turystyki


Obchody 35-lecia badań UAM na Spitsbergenie

Stacja Polarna Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ma zaszczyt zaprosić Państwa na Dzień Polarny na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych dnia 8 lutego 2019 roku o godzinie 11:00 w Auli im. prof. T. Bartkowskiego (sala 21) Collegium Geographicum UAM, ul. Bogumiła Krygowskiego 1. Obchody dnia polarnego związane są ściśle z przypadającą w 2019 roku 35. rocznicą pierwszej Wyprawy Naukowo-Badawczej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza do zatoki Petunia zlokalizowanej w centralnej części Spitsbergenu – największej wyspy Archipelagu Svalbard. Z tej okazji, w formie praktycznych zajęć warsztatowych, chcielibyśmy przybliżyć Państwu jak wygląda nasza codzienna praca w odległej Arktyce. Cykl warsztatów będzie się składał z krótkich 20 minutowych części poświęconych odrębnym aspektom badań polarnych. Więcej szczegółów znajdą Państwo w załącznikach. – Dzień polarny – Program 35 lat Petuniabukta