KALENDARZ WYDARZEŃ 2020


Drodzy Nauczyciele i Uczniowie!

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Nocy Naukowców, która odbywa się w tym roku w wirtualnej formule. Z naszego Wydziału ofertę w postaci filmu, przygotowało Muzeum Ziemi. Start wydarzenia 27.11.2020. Zachęcamy do odwiedzenia strony poznan.nocnaukowcow.pl

Bądźmy razem, ale w inny sposób!


GIS Day 2020 na UAM – edycja online

ŚRODA, 18 LISTOPADA godz. 09:00 – 15:00

Jak co roku sekcja geoinformacji Studenckiego Koła Naukowego Geografów dołącza do obchodów GIS Day. Dzień Systemów Informacji Geograficznej (GIS Day) jest międzynarodowym świętem użytkowników Systemów Informacji Geograficznej (GIS).

W tym roku jednak wyjątkowo będzie to impreza całkowicie online! Wykłady na auli zostaną zastąpione nagraniami publikowanymi na naszym kanale YouTube. Będą się tam pojawiać materiały w formie premier, na których można będzie na bieżąco komentować i dyskutować na najróżniejsze geoinformacyjne tematy.

Facebook –  https://www.facebook.com/events/1237160989985193

YouTube https://www.youtube.com/channel/UCsL3Nj52LgV9aY3j7MoYISA


DZIEŃ KANDYDATA NA UAM ONLINE – 23 października
Zapraszamy na jesienną edycję naszego wydarzenia
DZIEŃ KANDYDATA NA UAM ONLINE 😃
23 października
Na profilu ogólny UAM na FB zostaną zaprezentowane najważniejsze zagadnienia, dotyczące:
👉 procesu rekrutacji
👉 warunków studiowania
👉 pomocy materialnej
👉 samorządu studenckiego i organizacji studenckich
👉 wymian zagranicznych
Przewidywana jest również specjalna część w języku angielskim i ukraińskim dla kandydatów zagranicznych!
Od. godz. 15.15 zapraszamy na profil Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych, gdzie czekać będą również specjalnie przygotowane dla Was filmy i posty.
24 października
To dzień przeznaczony na wykłady, filmy i ciekawostki popularnonaukowe, a także darmowe szkolenia i kursy dla uczniów i nauczycieli!

Szanowni Państwo,

nowy rok akademicki rozpoczynamy w cieniu pandemii. Niestety, wbrew naszym nadziejom, impet wirusa nie słabnie, co zmusiło władze UAM do podjęcia trudnych, ale niezbędnych decyzji. Zarządzenie nr 15/2020/2021 w sprawie działania Uniwersytetu w warunkach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w semestrze zimowym określa ramy działania Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych w najbliższym czasie.

Starając się nie ograniczać pracy uczelni i jednocześnie zapewniać bezpieczeństwo pracownikom, studentom i doktorantom w semestrze zimowym 2020/2021 na terenie Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych nie będą odbywały się zajęcia dedykowane wzorem ubiegłych lat. Mamy nadzieję, że semestr letni będzie łaskawszy i będziemy mogli w naszych murach gościć Państwa i Uczniów.

Życzę wszystkim Państwu zdrowia, pogody ducha, sukcesów i satysfakcji z pracy.


Dzień Kandydata na UAM online!

Drodzy Kandydaci!

Już w najbliższą sobotę 30 maja czekamy na Was na naszym profilu FB w godz. 13.00 do 15.00.  Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące Naszych kierunków

WAŻNE !
W celu ułatwienia kontaktu z Nami, prosimy o kierowanie pytań dotyczących konkretnych kierunków na stronach FB jednostek:
🌎Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM w Poznaniu (geografia-profil ogólny; geoanaliza społeczno-ekonomiczna wspólnie z Wydział Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM)
🌎Instytut Geoekologii i Geoinformacji UAM (Ekologia Miasta; Geo-Grafika; Geoinformacja)
🌎Instytut Geologii UAM (Geologia)
🌎Instytut Geografii Fizycznej i Kształtowania Środowiska Przyrodniczego UAM (Geodezja i Kartografia; Hydrologia, Meteorologia i Klimatologia; Zarządzanie środowiskiem)
🌎Katedra Turystyki i Rekreacji UAM w Poznaniu (Turystyka i Rekreacja)

Wspierają Nas również 💪
Rada Samorządu Studentów WNGiG UAM
Studenckie Koło Naukowe Geografów im. Stanisława Pawłowskiego
Koło Naukowe Geologów UAM
Geoinformacja
Geo-Grafika UAM

Jeśli macie pytania, prosimy przesyłajcie je już teraz

Do zobaczenia!


Odwołanie XVIII Dni Turystyki

Szanowni Państwo ,
Zgodnie z decyzją podjętą przez Władze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu dnia 10 marca 2020r.:
„Z powodu zagrożenia rozprzestrzenianiem się koronawirusa, od środy 11 marca do wtorku 24 marca włącznie, UAM zawiesza wszystkie zajęcia na uczelni – taką decyzję podjął rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. Andrzej Lesicki.
Decyzją tą odwołane zostają także wszystkie imprezy sportowe i inne wydarzenia organizowane przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza.

„To bardzo trudna decyzja, ale musimy ją podjąć w trosce o bezpieczeństwo pracowników i studentów i Państwa. Liczę, że zostanie przyjęta ze zrozumieniem i spokojem, który w tej chwili jest najważniejszy, aby sprostać dynamicznie zmieniającej się sytuacji – mówi rektor prof. Andrzej Lesicki. (…)”.

Jesteśmy zmuszeni dla dobra nas wszystkich odwołać przypadające na Dni 23 i 24 marca XVIII Dni Turystyki. Prosimy Państwa o wyrozumiałość informujac że wydarzenie odbędzie się w listopadzie 2020 roku,a o szczegółach niezwłocznie Państwa poinformujemy.
Z wyrazami szacunku,

Magdalena Kugiejko


 

Tydzień Geomorfologii WNGiG UAM

Zapraszamy do udziału w poznańskim Tygodniu Geomorfologii, który będziemy obchodzić się w dniu 3 marca br. na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM. Z różnymi aspektami interdyscyplinarnych badań geomorfologów i ich warsztatem badawczym będzie można się zapoznać w trakcie sesji naukowej oraz poprzez udział w warsztatach geomorfologicznych. Spotkaniu towarzyszyć będą wystawy poświęcone problematyce geomorfologicznej.

Szczegółowe informacje dotyczące organizacji spotkania w dnia 3 marca znajdują się w załączniku. Zgłoszenia uczestnictwa w sesji naukowej oraz w wybranych warsztatach tematycznych prosimy przesyłać na adres igig@amu.edu.pl z dopiskiem Geomorfologia, do dnia 21 lutego br. Liczba warsztatów będzie zależna od liczby zgłoszeń.

PROGRAM


 

Szanowni Państwo i drodzy Uczniowie!

zapraszamy do uczestnictwa w XVIII Dniach Turystyki – 23 i 24 marca 2020 roku!

Dwie dekady temu kilka osób wpadło na pomysł zorganizowania studenckiego festiwalu podróżniczego mającego na celu zebranie w jednymi miejscu amatorów podróżowania. Pasjonaci chcieli podzielić się swoim doświadczeniem, poznać dokonania innych, wspólnie spędzić czas biorąc udział w pokazach slajdów oraz relacjach podróżniczych zaproszonych gości (zarówno tych znanych, jak i tych, o których nikt jeszcze nie słyszał).  tym roku odbędzie się XVIII edycja!

Razem z naszymi prelegentami przenosimy się w czasie i przestrzeni, aby odwiedzić najodleglejsze zakątki świata. Wędrujemy po bezkresnych pustkowiach, wspinamy się na najwyższe szczyty, spływamy rwącymi rzekami, przemierzamy lodowe pustynie, zagłębiamy się w gąszcz tropikalnych lasów, poznajemy przyrodę i kulturę w najdalszych zakątkach świata. Cieszymy zmysły zróżnicowaniem barw, kolorów, smaków i dźwięków.

W naszym festiwalu podróżniczym udział może wziąć każdy, bez względu na płeć, wiek czy zasób portfela (nasze pokazy są całkowicie bezpłatne). Każdego roku zapewniamy wiele atrakcji i niezapomnianych wrażeń, a także konkursy z nagrodami. Spotkacie tu zapalonych podróżników, osoby, które mają niesamowite pomysły i je realizują. Osoby, które zarażają pasją, optymizmem, radością i wiarą w dobrych ludzi, a takich można spotkać wszędzie. Po powrocie do domu pozostaje w głowie tylko jedna myśl – spakować plecak i ruszyć w świat!


Szanowni Państwo!
Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na kolejne już spotkanie Oddziału Poznańskiego PTG, które odbędzie się w sali nr 3 w Collegium Geographicum, w czwartek 9 stycznia 2020 roku o godz. 17:00. Na spotkaniu prelegentem będzie Pani mgr Małgorzata Budna, której wystąpienie brzmi – ” Białoruś – fakty i mity”

Serdecznie zapraszamy!